Akcesoria kuchenne z charakterem

Kuchnia to nie tylko duże sprzęty AGD i kuchenne szafki. To także drobiazgi, które gromadzą się w szufladach. Warto by i one były wpasowane w nasze preferencje. Czasami parę detali potrafi nadać temu miejscu zupełnie nowego, personalnego charakteru. Kuchnia dostosowana do naszego stylu sprawi, że będziemy czuć się w niej wyjątkowo. W tym celu zajrzyjmy na Bonami.pl, gdzie znajdziemy pomysłowe akcesoria dopasowane do naszego gustu.

fot. Bonami.pl

Kuchnia to miejsce, w którym bywa tłoczno i panuje spore zamieszanie. Często to właśnie w niej koncentruje się życie rodzinne. Któż z nas nie lubi pogawędzić przy parzeniu porannej kawy albo spędzić wieczoru na wspólnym przygotowywaniu wymyślnej potrawy?
Dekorując kuchnię, warto nie zapominać o ścianach. Warto je udekorować ważnymi dla nas fotografiami rodzinnymi bądź… ciekawym gadżetem, np. pojemnikiem Black Pluk. Sprawi on, że owoce i warzywa będą zawsze pod ręką. Zróżnicowane barwy, w których występuje to niebanalne rozwiązanie sprawiają, że można go z łatwością wkomponować w większość wariantów kolorystycznych kuchni. Jest to innowacyjny pomysł, który dzięki wsparciu fundraisingu wyszedł z fazy projektu wprost do naszych wnętrz. Bywa, że goście czekający na przygotowanie posiłku zaczynają się nudzić. Warto by ich czymś zająć. Może mapą świata Corkboard na której sami będą mogli oznaczyć miejsca, w których byli? Być może okaże się ona doskonałym pretekstem by wywiązała się rozmowa która przeciągnie się do wieczora….

Drobiazgi dopasowane do nas

Często nawet wygląd akcesoriów, którymi się posługujemy ma znaczenie. Zapewne większość z nas ma swój ulubiony zestaw talerzy i sztućców. Czemu by jednak nie pójść o krok dalej? Ulubiona deska do krojenia albo kieliszek na jajko? Pewnie. Bogaty wybór różnego rodzaju stylowych akcesoriów znajdziemy na Bonami.pl.

Kubek na herbatę Love Tea, sprawi, że codzienny rytuał picia herbaty, z prostej czynności, urośnie do rangi prywatnego przesłania. Ten oryginalny produkt głosi hasło „Make tea, not war”, co czyni go idealnym rozwiązaniem dla pacyfistów ceniących dobrą herbatę w dobrej oprawie.

Jak uczynić standardową czynność, jak odmierzanie makaronu, ciekawą? A może zaprosić do kuchni dinozaura? Miarka do makaronu I couldeat a T-Rex zapewni domownikom niezapomniane chwile radości a dzieciaki same zaczną częściej domagać się tego produktu na stole. Gdy domownicy, przyzwyczajeni do motywów rodem z Parku Jurajskiego, przywykną do niecodziennej miarki można dla odmiany uraczyć ich jajkami na twardo w towarzystwie… zawodników sumo! Poranny pojedynek na stole  w wykonaniu kieliszków Sumo nastraja pozytywnie na resztę dnia. Dla zwieńczenia efektu szalonego poranka możemy wprowadzić do kuchni Notatnik Salami. Ten praktyczny produkt od pary hiszpańskich designerów sprawi, że zanotowane numery telefonów czy listy zakupów bardzo dobrze zapadną w pamięć. – Notes ten bardzo realistycznie oddaje wygląd tradycyjnego salami, więc warto uważać, by nie pomylić tych dwóch produktów ze sobą – mówi Petra, Łowczyni stylu z Bonami.pl

Zestaw talerzy This Was Our Place to z kolei rozwiązanie dla tych z nas, którzy oprócz dozy dobrego humoru cenią sobie w kuchni nutkę poezji. Pieczołowicie wykonane obrazy na każdym elemencie oraz starannie dobrane sentencje pomogą ożywić wspomnienia i nastroić się odpowiednio na cały dzień. Zestaw ten to świetny wybór dla par, które lubią kultywować wspólny czas przy posiłku.

Przestrzeń się kurczy

Każda kuchnia, niezależnie od jej wielkości będzie polem bitwy o przestrzeń. Drobiazgi toczą walkę o to, by być pod ręką i zepchnąć inne w kąt. W obliczu chaosu, który czasem powstaje przy parujących w tle potrawach i tryskającym zewsząd tłuszczu ważna staje się ergonomia. Każdy centymetr kwadratowy blatu okazuje się być na wagę złota. W takim momencie najbardziej użyteczne stają się przedmioty, które można składać i rozkładać. Zestaw desek do krojenia New Index, dzięki  swoim funkcjom oszczędza nam sporo przestrzeni jednocześnie pozostając cały czas pod ręką, gotowy do użycia.

Waga kuchenna bywa bardzo potrzebna, jednak wielu z nas rezygnuje z niej z powodu jej gabarytów i zajmowanego miejsca. A gdyby ją… złożyć? Zaraz? Wagę? Grupa genialnych projektantów Joseph Joseph udowadnia, że jest to możliwe. Ich dzieło to majstersztyk w sztuce kuchennej ergonomii. – Produkt ten daje się łatwo składać i zapakować do szuflady ze sztućcami. Gdyby zalet było mało, wyposażony jest w funkcję „add and weigh”, która umożliwia ważenie wielu produktów w jednym naczyniu – mówi Petra, Łowczyni stylu z Bonami.pl

Kuchnia to miejsce szczególne. Przy jej wyposażaniu warto odejść od standardowych rozwiązań i zapoznać się z innowacyjnymi pomysłami oferowanymi na Bonami.pl. W ten sposób będziemy mieli okazję wyrazić w kuchennych wnętrzach cząstkę siebie.

fot. Bonami.pl

Kubek na herbatę Love Tea, Bonami.pl, cena: 49 zł
Solniczka i pieprzniczka OwlHippie, Bonami.pl, cena: 49 zł
Kieliszki na jajka Sumo, Bonami.pl, cena: 69 zł
Naścienna mapa korkowa Corkboard Map, Bonami.pl, cena: 119 zł
Notatnik Salami, Bonami.pl, cena: 35 zł
Miarka do makaronu I could eat a T-Rex, Bonami.pl, cena: 37 zł
Minutnik kuchenny, Bonami.pl, cena: 63 zł
Sitko do parzenia herbaty Tea Egg, Bonami.pl, cena: 19 zł
Wiszący pojemnik Black Pluk, Bonami.pl, cena: 141 zł
Zestaw 4 talerzy This Was Our Place, Bonami.pl, cena: 149 zł
Zestaw desek do krojenia ze stojakiem New Index, Bonami.pl, cena: 246 zł
Składana waga Triscale, Bonami.pl, cena: 149 zł
Tasak do ziół, Bonami.pl, cena: 99 zł
Sitko do gotowania na parze Lotus Plus, Bonami.pl, cena: 59 zł

Leave a Reply