Biżuteria w świecie mebli: uchwyty meblowe

Urządzanie mieszkania czy domu to wielka przyjemność, ale i odpowiedzialność. Z jednej strony chcemy spełnić marzenia o pięknych i efektownych wnętrzach, z drugiej zaś nie możemy zapominać o funkcjonalności pomieszczeń, mebli i wykorzystanych sprzętów. Stajemy zatem przed dylematem – estetyka czy użyteczność? To da się pogodzić. Pokazujemy to na przykładzie nowej serii uchwytów meblowych firmy GTV.

Przemyślany projekt domowej zabudowy meblowej stanowi o komforcie wszystkich mieszkańców. Nabiera on jednak szczególnego znaczenia w kuchni, która w ostatnich latach – wraz z przyległą do niej jadalnią – urosła do rangi najważniejszego pomieszczenia w domu. Przygotowywanie posiłków w gronie rodziny lub przyjaciół oraz niespieszne ich spożywanie przy dużym, wygodnym stole stały się ulubionym zajęciem wielu Polaków.

fot. GTV

Funkcjonalność – wyznacznik komfortu

Dobra aranżacja kuchenna charakteryzuje się funkcjonalną zabudową, prawidłowym rozmieszczeniem i doborem sprzętu AGD oraz ergonomicznymi rozwiązaniami. Niebagatelną rolę odgrywają tu uchwyty meblowe, które wykorzystywane są wielokrotnie częściej niż w przypadku salonu czy łazienki. – Na rynku dostępnych jest bardzo wiele ciekawych rozwiązań: od uchwytów wpuszczanych, zintegrowanych z frontem szuflady czy szafki, po mechanizmy push to open, dzięki którym możemy jednym dotknięciem otworzyć szufladę i całkowicie zrezygnować z uchwytów. Te pierwsze są jednak nie tylko kłopotliwe w utrzymaniu czystości, ale i nie zdadzą egzaminu w przypadku ciężkich szuflad czy zabudowy sprzętów AGD. Drugie natomiast, choć świetnie sprawdzą się w minimalistycznych aranżacjach, mogą okazać się niepraktyczne podczas intensywnej eksploatacji, po której pozostaną nieestetyczne ślady palców na frontach – tłumaczy Joanna Repko, ekspert firmy GTV. Optymalnym rozwiązaniem wydają się więc tradycyjne uchwyty meblowe, których różnorodne wzornictwo i forma oraz bogata kolorystyka, stanowią o sile oferty produktowej.

Uchwyt i front meblowy – dobrana para

Jeżeli chcemy stworzyć spójny styl w naszych aranżacjach, wybierając uchwyty musimy uwzględnić rodzaj frontów mebli, do których je będziemy mocować. Ozdobne elementy nie będą współgrać z monokolorystycznymi płaszczyznami, tak jak proste w formie i wykończeniu uchwyty nie sprawdzą się w połączeniu ze stylizowanymi drewnianymi frontami. – Od kilku lat we wnętrzach niezaprzeczalnie króluje styl minimalistyczny lub klasyka w nowoczesnym wydaniu, dlatego wiele naszych najnowszych propozycji dedykowanych jest właśnie takim aranżacjom – wyjaśnia ekspert firmy GTV. Jednobarwnym frontom wykończonym na wysoki połysk dedykowana jest seria Monza, która po sukcesie wersji czarnej i białej (łączonych z chromem) wzbogacona została o wykończenie inox. Wyjątkowy efekt jaki powstał z połączenia matowej powierzchni szczotkowanej stali z wypolerowanym na wysoki połysk chromem, idealnie wpisuje się w najnowsze wnętrzarskie trendy, łączące elementy o kontrastującej fakturze. Z kolei linia Bagio to kwintesencja prostoty i elegancji zamknięta w zwartej bryle, o lekko zaokrąglonych krawędziach. Uchwyty te nie tylko będą cieszyć oko, stanowiąc subtelną ozdobę kuchennych aranżacji, ale i dzięki uniknięciu ostrych krawędzi będą bezpieczne dla młodych adeptów sztuki kulinarnej.

Umiar i stylistyczna spójność – gwarancja sukcesu

„Mniej znaczy więcej” – to zasada, którą od wielu sezonów kierują się projektanci wnętrz z naprawdę dobry skutkiem. Koncentrując się na zaledwie dwóch, trzech kolorach i niewielkim zróżnicowaniu faktury użytych materiałów, pozostawiają więcej przestrzeni ciekawym detalom architektonicznym czy przykuwającym uwagę ozdobom. – Do takich z pewnością zaliczyć możemy uchwyty meblowe, które niczym biżuteria dla kobiety, stanowią dekorację kuchenną samą w sobie. Przykładem niech będzie kolekcja Solana – owoc ścisłej współpracy projektantów naszej firmy z klientami – z jednej strony niezwykle prosty w formie, z drugiej natomiast niesamowicie elegancki i efektowny. W minimalistycznym otoczeniu nie będzie odwracał uwagi od reszty aranżacji, a jedynie podkreślał jej unikalny charakter – podpowiada Joanna Repko. A co z osobami, którzy minimalistyczne wnętrza uważają za zbyt zimne i nieprzyjazne? – Zdając sobie sprawę, że wciąż stanowią oni dużą część naszych odbiorców, wprowadziliśmy właśnie na rynek serię Prato, stanowiącą idealny kompromis między klasyką i nowoczesnością. Subtelna linia kolekcji pasuje zarówno do współczesnych mebli sypialnianych, salonowych, łazienkowych, jak i stylizowanych kuchni. Dzięki delikatnie zaoblonym krawędziom uchwyt Prato jest wyjątkowo miły w dotyku i łatwy w czyszczeniu, co jest szczególnie ważne w przypadku zamontowania go na meblach kuchennych – wyjaśnia ekspert.

Śmiałe pomysły projektantów oraz nowoczesne technologie produkcji pozwalają tworzyć coraz ciekawsze akcesoria domowego użytku. Ważne, aby w ich doborze kierować się nie tylko obowiązującą modą, ale umiarem oraz stylem życia – tylko tak zaaranżowana przestrzeń zagwarantuje nam komfort i będzie cieszyć nasze oko.

Leave a Reply