Drewniane blaty kuchenne – jasna Hevea czy ciemne Iroko?

Wykonane z drewna blaty kuchenne sprawiają, że kuchnia wygląda bardziej przytulnie, a jej wnętrze nabiera domowego ciepła. Ważny jest jednak wybór odpowiedniego gatunku drewna, który będzie komponował się z pozostałymi elementami aranżacji. Jasna Hevea i ciemne Iroko to nowe propozycje w ofercie firmy DLH Poland, które bez trudu wpasują się w projekty eleganckich przestrzeni kuchennych.

Wybierając blat kuchenny musimy pamiętać, że będzie on nie tylko miejscem naszej pracy, ale i centralnym punktem kuchni. Dlatego też istotny jest wybór odpowiedniego rodzaju i koloru, który powinien współgrać z pozostałymi elementami wyposażenia. Blaty kuchenne wykonane z egzotycznych gatunków drewna to propozycje dla osób, które cenią sobie naturalne elementy dekoracyjne o najwyższej jakości. Niezależnie od stylu, w jakim urządzona jest kuchnia, możemy do niej dopasować nowości  z oferty blatów firmy DLH Poland – prestiżowe i intrygujące swoim wyglądem Hevea i Iroko.

Blat Iroko, Avangard; 30x620x2420 mm: 603 zł/szt. brutto

Blat Hevea Avangard; 30x620x2420 mm: 320 zł/ szt. brutto

 

Subtelne ukojenie

Bardzo jasna Hevea, znana też jako kauczukowiec, to drewno o jednolitym usłojeniu i doskonałych właściwościach mechanicznych. Jego wygląd bardzo dobrze komponuje się z aranżacjami utrzymanymi w łagodnych, pastelowych barwach. Blaty z tego gatunku podkreślą jasne fronty mebli kuchennych stanowiąc subtelny akcent kolorystyczny. Bez trudu dopasujemy je do elementów dekoracyjnych w odcieniach bambusa i rattanu w kuchniach w stylu skandynawskim czy prowansalskim. Hevea to również doskonały dodatek do aranżacji z dominującymi elementami w kolorze białym.

Hevea to gatunek bardzo chętnie wykorzystywany do produkcji wewnętrznych elementów wyposażenia domu. Dlatego też do blatów wykonanych z tego jasnego materiału możemy w łatwy sposób dopasować pozostałe elementy takie jak: podłoga, meble czy nawet schody. Jego właściwości mechaniczne i wysoka stabilność gwarantują długi okres użytkowania – mówi Zbigniew Kupidura, Product Manager w firmie DLH Poland.

W zależności od indywidualnych upodobań możliwe jest także zastosowanie blatów Hevea z meblami kuchennymi w głębokich, ciemnych kolorach. Pozwolą one uniknąć wrażenia ciężkości, a zestawione z podłogą w równie jasnym odcieniu rozświetlą i powiększą optycznie pomieszczenie.

Designerski rarytas

Iroko to gatunek o całkowicie odmiennej kolorystyce od jasnej Hevei. Powszechnie uważany jest za alternatywę dla drewna tekowego. Ze względu na wysoką odporność na biodegradację,  doskonale sprawdza się jako budulec blatów kuchennych. Na szczególną uwagę zasługuje jednak jego nietypowy wygląd.

Iroko to pochodzący z Afryki gatunek, który charakteryzuje się wyjątkowo ciekawą barwą. Pod wpływem działania światła słonecznego i powietrza jego żółto – brązowy kolor nabiera fascynującego, miodowo – złocistego odcienia. Ten wyjątkowy, piękny materiał jest również bardzo stabilny wymiarowo i odporny na działanie wody co pozwala cieszyć się jego urokiem przez wiele lata – dodaje Zbigniew Kupidura, Product Manager w firmie DLH Poland.

Blaty kuchenne wykonane z drewna Iroko to propozycja zarówno dla właścicieli kuchni, w których króluje biel jak i tych, w których postawiono na różnorodność odcieni brązów. W nowoczesnych aranżacjach stosunkowo ciemny odcień blatów, odcinający się od jasnych frontów, będzie stanowić przykuwający wzrok akcent kolorystyczny. Świetnie zaprezentuje się na tle drewnianej podłogi w kolorze głębokiego brązu. Ze względu na niejednolity odcień blaty Iroko można również skomponować z ciemnymi frontami mebli i jasną podłogą, sprawiając, że bryła mebli nie będzie wyglądać zbyt masywnie.

Iroko i Hevea to gatunki o całkowicie odmiennej barwie. Charakteryzują się jednak dużą gęstością i wysoką stabilnością (niski współczynnik skurczu). Zaletą tych produktów jest niespotykany, charakterystyczny wygląd i wyjątkowa kolorystyka. Blaty wykonane z tych gatunków są twarde i stabilne, co gwarantuje bardzo długi okres ich użytkowania. W ofercie DLH Poland blaty występują w wersji avangard: klejone na długości w charakterystyczną „mijankę”.

Leave a Reply