Elegancka aranżacja kuchni w kamieniu

Zwykło się mówić, że kuchnia powinna być urządzona w sposób przytulny tak, by od razu kojarzyła nam się z pachnącym obiadem, świeżymi ziołami, domowym ciastem. To serce mieszkania, bijące rytmem życia domowników.

Dziś, oprócz tych cech, wymagamy od kuchni uniwersalności i elegancji. Dlatego coraz częściej projektanci decydują się na wykorzystanie kamienia jako dominanty, a nie tylko drobnego elementu dekoracyjnego.

Wytworna wyobraźnia

Kamień – miliony kolorów, faktur, możliwości zestawień. Gdzie warto szukać inspiracji? Firma ROGALA proponuje ponad 200 kolorów tego surowca. – W ofercie posiadamy elegancki, odporny na ścieranie granit, różnorodny w kolorystyce trawertyn, delikatny i stylowy onyx czy dekoracyjny i luksusowy marmur – mówi specjalista firmy ROGALA, Wacław Gawroński. – Tylko od naszej wyobraźni zależy, jak je połączymy i jaki efekt będziemy chcieli uzyskać – podkreśla.

fot. ROGALA

Jak dopasować?

Decydując się na urządzenie kuchni w eleganckim kamieniu, należy pamiętać o właściwościach tego materiału. Blaty kuchenne najlepiej wykonać z trwałego, odpornego na wysokie temperatury i uszkodzenia granitu. Na posadzkę, szczególnie narażoną na zużycie, idealnie nadają się marmury czy łupki. Płytki ścienne to dobre miejsce dla kolorowych trawertynów, które nadadzą pomieszczeniu fantazyjny, a zarazem wytworny charakter.

fot. ROGALA

Rodzinny kamień

Kamień jest eleganckim materiałem, który podkreśla rodzinny charakter kuchni. To wdzięczny, stylowy surowiec, ogrzewany ciepłem, które tworzy codzienna, domowa atmosfera.

fot. ROGALA

Leave a Reply