Jak wybrać zlewozmywak ze względu na materiał?

Stalowe, granitowe, syntetyczne, a nawet szklane – zlewozmywaki firmy Franke produkowane są dziś z wielu materiałów, w różnych rozmiarach, kształtach i kolorach. Dokonując wyboru powinniśmy kierować się nie tylko walorami estetycznymi czy ceną. Warto poświęcić nieco więcej uwagi materiałom, z których są produkowane, aby wybrać idealny model do naszej kuchni, najlepiej odpowiadający potrzebom domowników.

Stal szlachetna od lat wykorzystywana jest  przez Franke do produkcji zlewozmywaków kuchennych. Z uwagi na właściwości materiału, cieszą się one ogromną popularnością i są najczęściej kupowane na świecie. Duża wytrzymałość, odporność na wysokie temperatury oraz kwasy i zasady stosowane w gospodarstwach domowych czynią ze stali szlachetnej idealny materiał do produkcji wyposażenia kuchennego. Gładką, pozbawioną porów powierzchnię łatwo utrzymać w czystości, dzięki czemu jest higieniczna i nadaje się do kontaktu z żywnością.  Zlewozmywaki wykonane ze stali szlachetnej doskonale znoszą nie tylko wysokie czy niskie temperatury, ale także gwałtowne zmiany. Są odporne na uderzenia i zarysowania.

Zlewozmywak Franke Mythos 651 ze stali

Stal szlachetna doskonale komponuje się z każdym stylem. Jej neutralna barwa pasuje do zabudowy w każdym kolorze, w każdym wybarwieniu drewna oraz do innych elementów wyposażenia kuchennego czy sprzętów AGD. Zlewozmywaki stalowe Franke dostępne są w dwóch wykończeniach powierzchni: len oraz jedwab. Wykończenie jedwabne, niezwykle eleganckie i gładkie to propozycja dla osób poszukujących idealnych rozwiązań. Len, dzięki strukturze przypominającej płótno okaże się łatwy w utrzymaniu czystości.

Zlewozmywak Franke Maris z fragranitu

Bogata oferta zlewozmywaków stalowych pozwoli każdemu wybrać model idealny do swojej kuchni. Od prostych zlewozmywaków jednokomorowych, świetnie odnajdujących się w małych mieszkaniach, po fasony bardziej rozbudowane, wyposażone w dodatkowe akcesoria. Wybrane modele z oferty Franke można uzupełnić praktycznymi wkładkami ociekowymi, deskami do krojenia oraz systemem relingów. Dzięki tym dodatkom, przy zlewozmywaku możemy wykonać wiele prac domowych, szczególnie związanych z przygotowywaniem potraw.

Zlewozmywak Franke Crystal 611 ze szkła

Do stalowych zlewozmywaków Franke proponuje  baterie i akcesoria wykonane z tego samego materiału. Możemy także, nawiązując do kolorystyki wykorzystanej w całości pomieszczenia, zdecydować się na baterię kolorową, np. czarną lub białą.

Zlewozmywak Franke Calypso z fragranitu

Coraz większą popularność zyskują zlewozmywaki z Fragranitu+, zawierające w swoim składzie granit, który jest jednym z najtwardszych materiałów występujących w przyrodzie. Zlewozmywaki fragranitowe z wysoką zawartością granitu są także odporne na ścieranie, powstawanie plam oraz odbarwienia. W ich przypadku trwałość kolorów wynika ze sposobu barwienia materiału, w procesie produkcyjnym, który polega na zabarwieniu całej masy. Dzięki temu kolor nie znajduje się jedynie na powierzchni zlewozmywaka, ale w całej strukturze jego materiału Zlewozmywaki kompozytowe, których powierzchnia zabezpieczona jest powłoką antybakteryjną Sanitized®, zawierającącą jony srebra, zapewniają użytkownikom najwyższy standard higieniczny. Dlatego kupując tego typu zlewozmywak warto zapytać o takie rozwiązania. Zlewy wykonane z kompozytów granitowych komponują się z każdym stylem kuchni, od nowoczesnych po klasyczne, a także rustykalne. Pasują do nich baterie chromowane, stalowe oraz o wykończeniu granitowym, kolorystycznie dopasowane do gamy zlewozmywaków Franke.

Zwolennicy nowoczesnych rozwiązań powinni zwrócić uwagę na zlewozmywaki wykończone szkłem. Stalowa komora, w połączeniu z idealnie gładką powierzchnią ociekacza, wykonanego ze szkła hartowanego, stanowi niezwykle interesującą propozycję w ofercie zlewozmywaków. Dostępne w eleganckiej czerni lub bieli, szklane zlewozmywaki z serii Franke Crystal z pewnością będą ozdobą każdej kuchni. Komora wykonana ze stali szlachetnej posiada wszystkie właściwości tego materiału. Jest odporna i trwała, a przy tym higieniczna. Hartowane szkło łatwo utrzymać w czystości, nie powstają na nim plamy ani nie odbarwia się pod wpływem substancji stosowanych w gospodarstwach domowych.

Osobom poszukującym nowych rozwiązań firma Franke poponuje zlewozmywaki wykonane z innowacyjnego materiału Tectonite®.  Tectonite® to nowej generacji materiał, wykonany z niezwykle odpornego, syntetycznego tworzywa, które wykończone jest unikalną powłoką, nadającą powierzchni zlewozmywaka granitowy wygląd. Materiał Tectonite® jest odporny na wysokie temperatury – nawet do 300° C (rozgrzana blacha wyjęta z piekarnika ma ok. 230°C) więc wszystkie kuchenne czynności można wykonywać bez obaw. Tectonite® doskonale znosi uderzenia, zadrapania, ścieranie, a to za sprawą drobinek szkła, które znajdują się w wewnętrznej powłoce. Technologia Tectonite® oporna jest także na powstawanie plam, a także na promieniowanie UV, dzięki czemu zlewozmywaki nigdy nie stracą swojego oryginalnego koloru. Tectonite® jest nie tylko niezwykle odporny, ale także zaskakująco lekki – więc transport i montaż jest znacznie łatwiejszy. Strukturę Tectonite® tworzą szkło, uzyskiwane z piasku i żywica – a więc komponenty naturalne, które w 100% podlegają procesowi recyklingu.

Wybór zlewozmywaka ze względu na materiał, z którego jest wykonany to kwestia zarówno technologii, stylu kuchni jak i upodobań właścicieli. Ponieważ zakup zlewozmywaka to decyzja na lata, warto także zwrócić uwagę na gwarancję producenta. Wszystkie zlewozmywaki i baterie z oferty Franke objęte są 15-letnią gwarancją.

Zlewozmywak należy do najbardziej eksploatowanych elementów wyposażenia kuchni, dlatego powinien być najwyższej jakości. Dodatkowo, odpowiednia pielęgnacja i konserwacja, zgodna z zaleceniami producenta, pomoże na dłużej zachować piękny, oryginalny wygląd zlewozmywaka.

Leave a Reply