Jakie meble kuchenne wybrać do małego wnętrza?

Mały metraż nie przeszkadza w tym, aby urządzić funkcjonalną kuchnię. Wystarczy tylko wykorzystać dobry zestaw mebli oraz zastosować kilka prostych sztuczek. Nawet tak mała kuchnia stanie się prawdziwym sercem domu.

Jasne meble kuchenne

Meble kuchenne w Trójmieście powinny zostać wykonane w jasnych kolorach. Jest to bardzo ważne, ponieważ dzięki temu będzie można optycznie powiększyć całe wnętrze. W szczególności, jeśli fronty szafek kuchennych będą lakierowane, odbijając światło dzienne i sztuczne. Ten refleks świetlny wpłynie na pojawienie się efektu pogłębienia, który sprawi, że nawet mała kuchnia będzie wyglądać korzystniej.

Wiele osób myśli, że skoro jasny odcień, to koniecznie biały. To fakt, że takie mogą być właśnie meble na wymiar w Gdyni. Jeżeli ktoś jednak uważa, że biel jest nudna, ma do wyboru inne, modne odcienie, m.in. biel kremowa, jasny, naturalny brąz, kawa z mlekiem, pastelowe błękity i szarości, żółcie i pomarańcze. Mała kuchnia nie wyklucza ciemnych kolorów, jednak musi być widoczna zdecydowana przewaga jasnych odcieni. 

Odpowiednio ustawione meble kuchenne

Ważne jest to, aby meble kuchenne w Trójmieście zostały w odpowiedni sposób rozstawione. W tak małych pomieszczeniach najlepiej sprawdzą się: 

  • ustawienie w literę L – z szafkami ustawionymi na jednej długiej ścianie i krótszej, najlepiej tej znajdującej się pod oknem.
  • ustawienie wszystkiego na jednej ścianie – zabudowanie jej od samej góry do samego dołu.

Wydawać by się mogło, że mała kuchnia stanowi problemu, jeżeli chodzi o funkcjonalną aranżację. Tak nie jest. W szczególności, jeżeli ktoś chce zamówić meble na wymiar w Gdyni. Jest to jedna z najkorzystniejszych opcji, która pozwala stworzyć komplet funkcjonalny, idealnie dopasowany do wnętrza – nawet, jeżeli na pozór wydaje się, że ktoś ma do czynienia z problematycznym pomieszczeniem. Dzięki temu będzie można zapewnić sobie również szafki kuchenne, które podczas ich otwierania, nie będą w stanie ograniczać całej przestrzeni. 

Leave a Reply