Kolory ścian w kuchni – jak malować kuchnię?

Kuchnia to szczególne miejsce w domu – to w niej często koncentruje się życie rodzinne. Planując jej aranżację, w równym stopniu powinniśmy uwzględnić wymiar estetyczny, jak i funkcjonalny.

Kuchnia urządzona z estetycznym zmysłem, wypełniona pięknymi kolorami, cieszy oczy domowników i gości, a przyrządzanie potraw staje się w niej prawdziwą przyjemnością. Zadbajmy o odpowiednią kompozycję barw i uzupełnijmy ją starannie dobranymi detalami. Pamiętajmy, by kuchnia wyrażała nasz indywidualny styl, a jednocześnie pozostawała w zgodzie z całościową aranżacją mieszkania.

Jakie kolory wybrać zatem do nowoczesnej kuchni? Inspirujące pomysły podsuwa Tikkurila.

Słoneczne miejsce spotkań

Biel i szarość to uniwersalne połączenie, które nigdy nie wychodzi z mody. Jak ożywić tę stonowaną kompozycję? Dodając do zestawienia intensywne, żywe odcienie: pomarańczowy i żółty. Wykonany przy pomocy szablonu napis pomysłowo integruje ścianę i meble, stanowiąc jednocześnie pomysłowe zaproszenie do spotkań. Słoneczny motyw kolorystyczny zastosowano również w dodatkach, co dodatkowo nadaje całości spójny, przemyślany koncept.

fot. Tikkurila

Nowoczesność? Naturalnie!

Naturalne, „organiczne” kolory – beże i subtelne brązy to bezpieczny wybór. Są łatwe w aranżacji, przynoszą wrażenie spokoju. Choć tradycyjne w swej „wymowie”, świetnie komponują się z nowoczesną formą umeblowania czy dodatków. Dodają wnętrzu ciepła, bez którego mogłoby sprawiać zbyt sterylne wrażenie. Całość kompozycji warto ożywić „kroplą” bardziej żywych kolorów – np. w postaci ściennego dekoru czy barwnej ceramiki.

fot. Tikkurila

Urok domowej kawiarenki

Delikatne pastele – błękity i rozbielone róże to doskonały pomysł na stworzenie pełnej subtelnego uroku aranżacji. Smaku dodają jej oryginalna ścienna aplikacja oraz niebanalny stolik. To aranżacja łagodna, a jednocześnie wprawiająca w optymistyczny nastrój. Poranna kawa w takiej kuchni pomoże z uśmiechem rozpocząć każdy dzień.

fot. Tikkurila

Pamiętajmy, iż produkty stosowane do wykończenia kuchni powinny spełniać wymogi jakościowe i posiadać odpowiednie parametry techniczne. Do malowania ścian należy użyć farby o wysokiej odporności, dedykowanej do malowania pomieszczeń, w których ściany są szczególnie narażone na zabrudzenia. Taką farbą jest Optiva Semi Matt [20] marki Tikkurila, zapewniająca półmatowe, zmywalne wykończenie. Niezwykle bogata paleta barw (niemal 10 tys. odcieni).

Leave a Reply