Kuchnia w salonie? To proste!

Salon połączony z kuchnią może być wygodny i dobrze zaprojektowany. To możliwe dzięki systemom drzwi przesuwnych, które zwiększają wygodę takiego rozwiązania w małym mieszkaniu oraz dają aranżacyjną swobodę w dużym domu. Jak je wykorzystać?

Drzwi przesuwne stają się bardzo modne. To funkcjonalny i niedrogi sposób na zamykanie lub otwieranie przestrzeni w domu. Idealny dla posiadaczy kuchni połączonych z salonami. Dlaczego? Lokatorzy niewielkich mieszkań mogą w ten sposób rozwiązać problem wszechobecnego zapachu potraw, a posiadacze dużych salonów oddzielą kuchnię od jadalni szybko i wygodnie, jak nigdy przedtem.

Komfort w M2

Decydując się na instalację systemu przesuwnego należy zwrócić uwagę na rodzaj okuć, które udźwigną nasze drzwi. Uznaniem architektów wnętrz cieszą się np. produkty z serii Design marki Häfele. Dostępne w dobrych hurtowniach meblarskich zapewniają łatwość montażu, niewygórowaną cenę i komfort późniejszego użytkowania.

Pasują zarówno do drzwi szklanych i drewnianych, a niemiecka precyzja wykonania gwarantuje ich sprawne działanie na długie lata. To, co odróżnia je od innych produktów tego typu to stosunkowa łatwość montażu oraz lekkość przesuwania – mówi Marcin Małecki z firmy Häfele.

Planując montaż drzwi przesuwnych w niewielkim pomieszczeniu, warto zdecydować się na te wykonane z przezroczystego szkła. Salon nie zmniejszy się optycznie, a rozwiązanie zapewni wszystkie korzyści zamknięcia części kuchennej mieszkania. Szklane powierzchnie łatwiej się myją, co jest istotne w przypadku miejsca, w którym przygotowuje się potrawy.

Taki komfort powinien przypaść do gustu singlom zamieszkującym kawalerki, ale zadowoli również młode rodziny, którym wystarczy wygodne M2 – dodaje Marcin Małecki.

fot. Häfele

Salon, jak z katalogu

Jak z drzwi przesuwnych mogą skorzystać mieszkańcy domków jednorodzinnych i posiadacze dużych mieszkań w kamienicach? W obu przypadkach warto np. postawić małą ściankę działową między częścią kuchenną, a pokojem. Okucie montowane na ściance pozwoli stworzyć w salonie stylową jadalnię. Kuchnia zyska natomiast własny, indywidualny charakter.

Wystarczy płyta gipsowa na stelażu, która utrzyma ciężar okucia z drzwiami. W ten sposób z łatwością zmienimy funkcjonalność pomieszczenia, a swoboda aranżacji, którą dają okucia serii Design, pozwoli nam na podniesienie estetyki pokoju – tłumaczy Marcin Małecki.

Drzwi drewniane idealnie pasują do salonowych mebli. Dają przy tym pewność, że część kuchenna będzie niewidoczna dla gości zawsze, kiedy tego zapragniemy. W zależności od wielkości salonu można zastosować wariant jedno- lub dwuskrzydłowy. Ten drugi z pewnością pozwoli na jeszcze wyraźniejsze wzmocnienie efektu otwarcia i zamknięcia przestrzeni w salonie.

Systemy drzwi przesuwnych to idealny wybór dla tych, którzy stawiają na nowoczesny design i maksymalną funkcjonalność mieszkania. Charakterystyczny sposób otwierania pozwala na zaoszczędzenie cennego miejsca, możliwość montowania okucia w lub na ścianie zapewnia swobodę aranżacji pokoju, a mnogość form i wzorów skrzydeł drzwiowych daje nieskończone możliwości w projektowaniu prawdziwie stylowych wnętrz.

Leave a Reply