Meble kuchenne z matowym wykończeniem

Jeszcze za szybko, aby obwieszczać detronizację wysokiego połysku, ale wykończenia matowe coraz śmielej wkraczają do naszych kuchni. Firma KAM wprowadziła do oferty prestiżowych mebli ciekawe fronty i cokoły w wykończeniu matowym.

Współczesne kuchnie mają być ergonomicznie zaprojektowane, funkcjonalne i spersonalizowane, czyli odzwierciedlać upodobania i styl życia właścicieli. Ale kupując meble do kuchni chcemy być też na bieżąco z trendami. Co jest zatem modne? Designerzy podpowiadają, że dominujący w kuchniach wysoki połysk powoli ustępuje miejsca wykończeniom matowym.

Nowy kolor: szafranowy i nowy sposób wykończenia frontów: matowe – niemal rewolucyjna zmiana w dotychczasowej aranżacji kuchni. Linia KAMPlus w bardzo odważnej odsłonie. Fot. KAM

Meble z wysokim połyskiem lakieru wciąż cieszą się dużą popularnością – przyznaje Sylwia Kowalska-Mikutel, projektantka Spółki Meblowej KAM z Milejewa. – Wydobywa on intensywność koloru, podkreśla prestiżowy charakter kuchni i stwarza wiele możliwości komponowania z innymi dekorami. Powoli jednak zaczynamy czuć przesyt wszechobecnym wysokim połyskiem i sięgamy po równie eleganckie, lecz bardziej stonowane pastele w wykończeniu matowym.

Połyskujące, jednobarwne powierzchnie frontów idealnie łączą się z dekorami z rysunkiem drewna w wykończeniu matowym. Przez kilka ostatnich sezonów była to jedna z najbardziej popularnych aranżacji kuchennej zabudowy. Obecnie w miejsce wysokiego połysku proponowane są fronty matowe. W towarzystwie dębów, jesionów czy bielonej sosny, kolorowe fronty w wykończeniu matowym ożywią wnętrze i nadadzą mu bardziej osobistego, przytulnego charakteru.

Matowy odcień porcelany zaproponowany w linii KAMPlus to propozycja dla tych, którym trudno rozstać się z białymi frontami w wysokim połysku, a jednak marzy im się odświeżenie designu kuchni. Fot. KAM

Proponowany obecnie kolor w wykończeniu matowym nie przypomina tych dawnych frontów spotykanych w kuchniach kilka czy kilkanaście lat temu – zapewnia Sylwia Kowalska-Mikutel. – Nowe wybarwienia matowe są nie tylko atrakcyjne wizualnie, ale wyróżniają się wyrazistą, niezwykle przyjemną w dotyku powłoką. Ponadto jakość lakierów jest coraz lepsza, a te, które stosujemy w naszych nowych kuchniach, gwarantują trwałą powłokę na wiele lat.

Zgodnie z najnowszymi trendami, w kolekcji prestiżowej linii mebli KAMPlus pojawiły się oryginalne i odważne wybarwienia matowe. Obok interesującego  odcienia porcelany znalazł się orientalny, energetyczny kolor szafranowy, oczywiście również w aksamitnym macie.

Wykończenie matowe sprawdzi się nie tylko w małych, klimatycznych kuchniach. Marmur biało-szary, na który zdecydowano się w linii KAMmoduł ProLine, to doskonała propozycja do nowoczesnych wnętrz. Fot. KAM

To doskonały sposób na zaakcentowanie indywidualnego charakteru kuchni, który sprawi, że będzie wyróżniała się na tle popularnych, często spotykanych białych, minimalistycznych aranżacji – mówi projektantka.

Front nie musi się błyszczeć, aby przyciągnąć uwagę. Dekory marmurowe w wersji szarej czy brązowej, dostępne w linii KAMPlus, nadadzą prestiżu każdej kuchni. To wymarzone wybarwienie do kuchni w stylu loft. Fot. KAM

Fronty matowe sprawdzą się w niedużych zabudowach kuchennych, projektowanych do kameralnych, posiadających specyficzny urok i niepowtarzalny klimat wnętrz. Matowe wybarwienia z powodzeniem można wprowadzić również do kuchni utrzymanych w stylu industrialnym – które do tej pory zarezerwowane były głównie dla wysokiego połysku. W kolekcji KAMmoduł ProLine, wymarzonej do loftów czy wnętrz utrzymanych w bardzo nowoczesnym stylu, fronty wykończono pięknym dekorem w wybarwieniu szarego marmuru. Producentowi udało się połączyć dwa popularne trendy: matowe, surowe wykończenie z wiernym odwzorowaniem wyglądu i struktury naturalnego kamienia.

Jeżeli nie jesteśmy jeszcze przekonani do matowych pasteli, zawsze można postawić na „klasykę” – rysunek drewna w matowym wykończeniu. W linii Olivia Soft matowy akcent pojawił się na cokole mebli. Fot. KAM

Leave a Reply