Naczynia żaroodporne: coś pysznego w kokilkach

Małe, porcjowane desery, w sam raz na niezapowiedzianą wizytę gości lub gdy dzieci proszą o coś słodkiego, lekkie  i delikatne, a co najważniejsze przygotowane samodzielnie są bezkonkurencyjne i na pewno zdrowsze od tych kupionych w sklepie.

Wystarczy tak niewiele: żaroodporne naczynia – kokilki, trochę wolnego czasu, szczypta radości lub zapału i pragnienie podzielenia się czymś dobrym z bliskimi …  Te niewysokie, zgrabne miseczki odporne na wysoką i niską temperaturę, o średnicy nieprzekraczającej 10 cm możemy napełniać dowolnymi składnikami, aby zapiekać je lub chłodzić. W przezroczystych kokilkach bardzo dobrze wyglądają kremy, musy, pianki, lodowe fantazje i galaretki. W niższych możemy przyrządzić ulubiony przez dzieci deser – crème brulee, w wyższych jesienną specjalność – śliwki zapiekane pod kołderką z kruszonki. Pomysłów na małe co nieco na pewno nie zabraknie, ale w miseczkach możemy serwować nie tylko słodkości – są idealne na jednoporcjowe pożywne pasztety, studzieniny czy mini zapiekanki.

fot. Galicja dla Twojego Domu

Kokilki są praktyczne, ale także z łatwością wpasują się w aranżację stołu. Niezobowiązujące, bezbarwne szkło będzie pięknie się prezentowało w otoczeniu innych szklanych naczyń, porcelany czy kolorowych dodatków.

Wybraliśmy dla Państwa kilka propozycji z oferty firmy Galicja, które pasują do kompletu:

NOWOŚĆ, Galicja dla Twojego domu, kokilki żaroodporne. Przezroczyste szkło doskonale sprawdza się w wysokich temperaturach oraz efektownie podkreśla dekoracyjną zawartość naczynia. To idealny produkt do serwowania słodkich i słonych przekąsek. Średnica: 10 cm, wysokość: 4,6 cm. W opakowaniu 2 szt. Cena brutto: 15,20 zł

NOWOŚĆ, Galicja dla Twojego domu, kokilki żaroodporne. Praktyczne i dekoracyjne na gorące i zimne przekąski. Średnica: 8,5 cm, wysokość: 5,5 cm. W opakowaniu 2 szt. Cena brutto: 13,20 zł

Galicja dla Twojego domu, talerze z linii Colors. Proste, uniwersalne wzornictwo wzbogacone soczystymi kolorami, które subtelnie podkreślają nowoczesny wygląd przezroczystego szkła. Dostępne kolory: żółty, pomarańczowy, zielony i niebieski. Średnica: 17,2 cm. W skład linii Colors wchodzą także miseczki, salaterki, szklanki i dzbanek. Cena brutto: 2,67 zł/ 1 szt.

Leave a Reply