Nowa linia – armatura spod znaku smart

Najnowsze rozwiązania marki Oras to coś więcej niż tylko armatura do łazienek i kuchni. Baterie z nowej serii Optima są przyjazne w użytkowaniu, ekologiczne, a przede wszystkim inteligentne.

Wchodzącą właśnie do sprzedaży w Polsce serię tworzy aż 19 produktów zaprojektowanych z myślą o wygodzie użytkowników. To rozwiązania epoki smart. Dodatkowa zaleta – baterie wykonane są z tzw. eko mosiądzu, to absolutna nowość na europejskim rynku.

Nowa linia Oras Optima: SMART INCLUDED, fot. Oras

Baterie łazienkowe i kuchenne z nowej linii Optima mają specjalny, antypoślizgowy element na uchwycie, ułatwiający uruchomienie kranu. Ten dodatek wprowadzony do modelu baterii przez zespół projektantów pod kierunkiem Kirsi Svärd to stylowe połączenie lśniącego chromu i głębokiej szarości. Dodaje produktom ponadczasową elegancję, którą łatwo można wpasować w stylistykę nowoczesnej łazienki i wnętrz kuchennych. Zaokrąglone kształty pomagają utrzymać czystą powierzchnię armatury, ponieważ krople wody po prostu spływają po baterii.

Nowa linia Oras Optima: SMART INCLUDED, fot. Oras

Wiele modeli z nowej linii Optima ma też elektroniczne sterowanie sensorem. Woda wypływa jedynie wówczas, gdy przysuniemy dłonie do kranu. Ułatwia to użytkowanie i oszczędzanie wody, bez zbędnego wysiłku i wyrzeczeń. Podczas, gdy klasyczny kran jednouchwytowy zużywa 12 litrów wody na minutę, bateria sterowana bezdotykowo elektronicznym sensorem zużywa o 50 proc. mniej, jedynie 6 l/min.

Nowy model baterii kuchennej ma wysoką obrotową wylewkę, z dwoma dźwigniami uruchamiającymi strumień w sposób manualny oraz funkcją bezdotykową. Dodatkowym rozwiązaniem przydatnym w kuchni jest też elektroniczny wyświetlacz pokazujący temperaturę wody oraz wbudowany system ostrzegania o wysokiej temperaturze.

Inteligentne sprzęty dbają także o bezpieczeństwo użytkowników. Nie inaczej jest z bateriami marki Oras. Specjalna obudowa baterii termostatycznych oraz ograniczniki temperatury sprawiają, że nie istnieje ryzyko poparzenia się.

Nowoczesna armatura powinna sama oszczędzać wodę za użytkownika. To w modelach Oras już standard. Elektroniczne sterowanie wypływem wody poza wygodą przekłada się też na niższe koszty wydatków za wodę, ścieki i prąd. Nasze mieszkanie wyposażone w taką armaturę staje się więc nowoczesnym, inteligentnym domem, który współtworzy zrównoważone środowisko.

Ale co jeszcze nowatorskiego wprowadza linia Optima na rynek armatury? Przede wszystkim jest to pierwsza w Europie seria baterii wykonana z bezołowiowego mosiądzu – tzw. eko mosiądzu. To rozwiązanie bardzo przyjazne środowisku i użytkownikom, gdyż kran z eko mosiądzu nie zawiera ołowiu, który jest pierwiastkiem szkodliwym.

Nowa linia Oras Optima: SMART INCLUDED, fot. Oras

Ceny inteligentnych baterii: umywalkowe od 552 zł, kuchenne od 921 zł, a natryskowe do kupienia od 798 zł.

Leave a Reply