Nowe kuchnie wolnostojące – gotowanie jest modne

Gotowanie staje się modne, dlatego dobre wyposażenie kuchni nabiera szczególnego znaczenia. Electrolux już od 90 lat produkuje urządzenia dla najbardziej prestiżowych restauracji na świecie. Prawie połowa szefów kuchni w Europie wymienionych w przewodnikach Michelin, korzysta na co dzień ze sprzętu Electrolux.

Electrolux wykorzystał wiedzę i doświadczenie, zdobyte przez lata, aby zaprojektować innowacyjne urządzenia gospodarstwa domowego, w których znaleźć można funkcje i rozwiązania sprawdzone w sprzęcie profesjonalnym. Tak powstała linia Inspiration, w skład której wchodzą m.in. nowoczesne kuchnie wolnostojące.

Wiele osób woli kuchnie wolnostojące od osobnego piekarnika i płyty. Łączą one w sobie funkcje obu tych urządzeń, stosunkowo prosto jest na nie znaleźć miejsce w każdej kuchni, a jeśli przyjdzie taka potrzeba wymienić na nowszy model, bez konieczności dopasowywania szafek i blatów. W bogatej ofercie nowych kuchni wolnostojących Electrolux z linii Inspiration łatwo wybrać taką, która będzie pasować do upodobań i potrzeb. Dla zwolenników gotowania na gazie przygotowano modele z płytą gazową i nowoczesnym piekarnikiem.

Jeśli ktoś woli proste w utrzymaniu czystości płyty elektryczne może wybierać pomiędzy kuchenkami z płytą ceramiczną lub nowoczesną, energooszczędną płytą indukcyjną. Wolnostojące kuchnie marki Electrolux to idealne połączenie nowoczesnego wzornictwa z wysokimi parametrami pracy. Rozwiązania sprawdzone przez profesjonalistów sprawiają, że gotowanie na nich jest przyjemne i znacznie prostsze.

Wolnostojące kuchnie marki Electrolux

Zegar elektroniczny Time Control

Timer może zostać zaprogramowany tak, aby samodzielnie włączył i wyłączył piekarnik w określonym momencie. Dzięki temu można pozostawić danie w piekarniku, który sam zajmie się resztą. To wygodne rozwiązanie w przypadku potraw wymagających długiego pieczenia.

Powłoka Antifingerprint

Nowa powłoka Antifingerprint zapewnia nieskazitelny wygląd urządzeń ze stali nierdzewnej. Teraz będą one jeszcze dłużej wyglądać jak nowe, a do tego pozostaną higienicznie czyste. Ochrona przed pozostawianiem śladów po palcach i innych tłustych plam zapobiega także niepożądanemu rozwojowi bakterii.

Funkcja termoobiegu

W urządzeniach z termoobiegiem nawiew i element grzejny pracują razem, rozprowadzając ciepłe powietrze równomiernie po całym ich wnętrzu. Pozwala to na jednoczesne przygotowywanie wielu potraw – nawet na kilku poziomach oraz zapewnia równomierne opiekanie każdej z nich.

Prowadnice teleskopowe

Wygodny dostęp do wszystkich blach znajdujących się w piekarnikach zapewniają prowadnice teleskopowe. Pozwalają one na łatwe wyjmowanie i wkładanie potraw.

Zabezpieczenie przeciwwypływowe palników

W celu zapewnienia większego bezpieczeństwa w kuchni nowoczesne kuchnie gazowe wyposażono w czujniki, które stale monitorują obecność płomienia. W przypadku jego zgaśnięcia, to innowacyjne rozwiązanie powoduje automatyczne odcięcie dopływu gazu.

Oszczędność energii

Wszystkie modele kuchni wolnostojących Electrolux są wyjątkowo energooszczędne. Zużywają o 10% mniej energii w stosunku do standardu klasy A.

Wkłady katalityczne

Zarówno wkłady katalityczne jak i demontowane szyby ułatwiają utrzymanie wnętrza piekarnika w czystości. Wkłady katalityczne mają właściwości samoczyszczące. W wysokiej temperaturze następuje degradacja substancji tłuszczowych i resztek potraw, czyli tłuszcz zostaje spalony bez pozostawienia śladów.

Zalety indukcji

Indukcja to najnowocześniejsza technologia gotowania wykorzystywana przez wielu szefów kuchni. Gwarantuje szybkość i energooszczędność. Płyty indukcyjne umożliwiają używanie naczyń o dowolnych kształtach, ponieważ ciepło jest w nich wytwarzane w dnie naczynia, a nie na samej płycie. Dzięki temu znacznie szybciej podgrzewają potrawy i zużywają mniej energii. Są też bardzo bezpieczne, ponieważ zawsze pozostają relatywnie chłodne. Rozlane mleko, czy rozsypany cukier nie przypalą się, więc łatwo można je wyczyścić. Charakteryzuje je eleganckie, nowoczesne wzornictwo.

Wybrane modele kuchni wolnostojących Electrolux Inspiration:

Kuchnia indukcyjna EKI6450AOX:
kolor: stal szlachetna Antifingerprint (front) ze srebrnymi wykończeniami
wymiary (WxSzxG): 85x60x60 cm
8 funkcji piekarnika w tym: termoobieg, pizza, turbogrill
zegar elektroniczny
sterowanie Touch Control
termostat
klasa energetyczna: A-10%
podwójne szkło w drzwiach piekarnika
oświetlenie wnętrza
szuflada na naczynia
drabinki + prowadnica teleskopowa.
Sugerowana cena detaliczna – 2969 zł

Kuchnia indukcyjna EKI6450AOX

Kuchnia indukcyjna EKI54500OX:
wymiary (WxSzxG): 85x50x60 cm
kolor: stal szlachetna Antifingerprint (front) ze srebrnymi wykończeniami
9 funkcji piekarnika w tym: termoobieg, funkcja pizza, turbogrill, rozmrażanie
zegar elektroniczny Time Control
termostat
klasa energetyczna: A-10%
Powiększona komora piekarnika
wkłady katalityczne
prowadnice teleskopowe
oświetlenie wnętrza
szuflada na naczynia.
Sugerowana cena detaliczna – 2749 zł

Kuchnia indukcyjna EKI54500OX

Kuchnia gazowo-elektryczna EKK54501OX:
wymiary (WxSzxG): 85x50x60 cm
kolor: stal szlachetna Antifingerprint (front) ze srebrnymi wykończeniami
9 funkcji piekarnika w tym: termoobieg, funkcja pizza, turbogrill, rozmrażanie
zegar elektroniczny Time Control
zapalarka zintegrowana
zabezpieczenie przeciwwypływowe palników
termostat
klasa energetyczna: A-10%
powiększona komora piekarnika
wkłady katalityczne
prowadnice teleskopowe
oświetlenie wnętrza
szuflada na naczynia
zdejmowane drzwi.
Sugerowana cena detaliczna – 1699 zł

Kuchnia gazowo-elektryczna EKK54501OX

Leave a Reply