Obrotowe cargo – wysoka szafka jak spiżarnia

Dla ergonomii użytkowania kuchni niezwykle ważny jest nie tylko sposób wykorzystania przestrzeni w szafkach i mechanizm ich otwierania, ale także łatwość dostępu do umieszczonych w nich produktów.

Taką łatwość, dzięki specjalnemu sposobowi wysuwania carga, zapewnia wyciąg SWING (Peka). Posiada on specjalną prowadnicę, która po maksymalnym wysunięciu carga na zewnątrz szafki pozwala na obrócenie go w prawo lub w lewo. W ten sposób uzyskujemy maksymalną swobodę dostępu do artykułów i produktów, które w danej chwili są nam potrzebne – cała zawartość szafki jest od razu widoczna, dzięki czemu sięgnięcie po dowolnie wybrany przedmiot nie nastręcza żadnych trudności.

fot. Peka

W skład kompletu wchodzą następujące elementy: rama z regulowaną wysokością, prowadnica z pełnym wysuwem i hamulcem, mocowanie do frontu, obejma mocująca ramę na wysokości uchwytu i kosze, w tym jeden plastikowy zakładany zwykle na dole aby zasłonić prowadnicę, chromowany z transparentną tacką oraz chromowane druciane. Można też uzupełnić dolny plastikowy kosz o relingi i kratkę dzielącą, tak by łatwiejsze było przechowywanie np. wysokich butelek z wodą.

fot. Peka

Istnieje też możliwość zamówienia innego zestawu koszy, np. koszy ARENA z drewnianym dnem z powłoką antypoślizgową zapobiegającą przesuwaniu się produktów.

Leave a Reply