Piękno natury na kuchennych blatach

Świadomie decydują o tym, co jedzą i o tym co otacza ich w domu. Analizują składy, pochodzenie, wpływ na środowisko. Chcą by ich żywność była zdrowa, ekologiczna, wyprodukowana w zrównoważony sposób. Podobnie podchodzą do wyposażenia domu i kuchni – ich wybory mogą być czasem nieoczywiste, ale doskonale wiedzą o tym, że dzięki blatom Pfleiderer pięknem natury można się cieszyć bez jej niszczenia.

fot. Pfleiderer

Oglądają pilnie „Wiem co jem”, a w sklepach czytają wszystkie etykiety. Świadomie szukają tego, co zdrowe, naturalne, nieprzetworzone, nieszkodliwe dla środowiska. Jakość żywności jest dla nich bardzo ważna – są w stanie zaakceptować wyższą cenę w zamian za świadomość, że odżywiają się zdrowo. Z wieli rzeczy celowo rezygnują: przechodzą na wegetarianizm, unikają cukru, konserwantów, przemysłowo przetworzonej żywności.

O ile jednak w przypadku jedzenia te wybory są stosunkowo proste, o tyle w przypadku urządzenia domu stają się bardziej skomplikowane i czasem nieoczywiste. Wybór energooszczędnego sprzętu AGD i oświetlenia LED pochłaniającego minimalną ilość energii, rezygnacja ze zbędnych zakupów, segregacja odpadów – to standardowe zachowania świadomego konsumenta. A jaki blat wybierze? Wbrew pozorom jego pierwszym wyborem wcale może nie być lite drewno czy kamień. Czy nie lepiej bowiem podziwiać piękne drzewa w puszczy, a w domu korzystać z praktycznych, a przy okazji niezwykle wiernie odtwarzających wygląd naturalnego drewna blatów laminowanych Pfleiderer?

Kuchennemu poszukiwaczowi równowagi z Naturą spodobają się z pewnością wzory oddające wygląd drewna: z bogactwem słoi, sękami, skazami, przebarwieniami. Blaty Swiss Elm czy Dąb Dakota wprowadzają do kuchni pogodny, optymistyczny klimat, nawiązujący do nowoczesnej stylistyki skandynawskiej. Będą znakomicie pasowały do jasnych, białych czy jasnoszarych frontów, do prostych, oszczędnych w formie mebli. Jeśli zaś w kuchni będzie chciał wprowadzić odrobinę modnego stylu może wybrać blat Nevada – inspirowany drewnem, ale o nietypowym szarym wybarwieniu.

Pfleiderer, blat Nevada

Pfleiderer, blat Swiss Elm

Pfleiderer, blat Dąb Dakota

Leave a Reply