Szybkowar – oszczędność nie tylko czasu

Natłok obowiązków i coraz mniej czasu sprawiają, że wiele osób rezygnuje z gotowania na rzecz gotowych potraw, które wystarczy podgrzać. Dla tych, którzy chcieliby przygotowywać samodzielnie domowe obiady firma MPM wprowadziła do swojej oferty szybkowar MGS-05.

Gulasz wołowy, bigos czy rosół to potrawy, które coraz rzadziej pojawiają się na polskich stołach. Dania te wymagają kilkugodzinnego gotowania, na które mało kto ma czas. Rozwiązaniem dla osób, które nie chcą rezygnować z domowych obiadów jest szybkowar MGS-05 firmy MPM, który znacząco skraca czas ich przyrządzania.

Takie przyspieszone gotowanie w szybkowarze jest efektem wysokiego ciśnienia powstającego w garnku, które podnosi temperaturę wrzenia wody. Przykładowo, gulasz wołowy w szybkowarze wystarczy dusić ok. 45 min. W tradycyjnym garnku takie przygotowania trwają z reguły około dwóch godzin. Z kolei, klarowny rosół, zamiast kilku godzinnego gotowania na małym ogniu, można przyrządzić w zaledwie pół godziny. Kontrolę czasu przyrządzania dań ułatwia wbudowany TIMER. Ponadto, wysoki poziom pary wodnej zamkniętej w garnku pozwala zachować cenne witaminy i minerały, aromat potraw oraz naturalne kolory warzyw. Dodatkowo, produkt firmy MPM został wyposażony w specjalny wkład do gotowania na parze. Dzięki niemu można jednocześnie przygotować soczyste mięso, jak i delikatne warzywa.

Szybkowar jest rozwiązaniem dla osób zapracowanych, które mają mało czasu na gotowanie, a nie chcą rezygnować z domowych obiadów. Urządzenie pozwala szybko przygotować smaczny i zdrowy posiłek dla rodziny. Jednocześnie, krótszy czas gotowania oznacza dużą oszczędność prądu czy gazu, co pozytywnie wpływa na domowy budżet.

Szybkowar MGS-05

Szybkowar MGS-05

Cena: 360 zł
Cechy główne:
– pojemność garnka – 5 L
– wysokość garnka – 14,5 cm
– średnica garnka – 22 cm
– średnica dna – 18,5 cm
– waga netto – 3,37 kg
– ciśnienie robocze – 60/100 kPa
– specjalny system zamykania
– akcesoria:
• pokrywka szklana
• wkład do gotowania na parze z funkcją tarki do jarzyn
• multiparowar – opcja
• dodatkowa uszczelka silikonowa – opcja
– potrójny system bezpieczeństwa
– kompaktowe uchwyty
– możliwość stosowania do wszystkich kuchni (w tym indukcyjnych)
– możliwość stosowania w warunkach wysokogórskich
– możliwość zmywania w zmywarce (bez pokrywy)
– 2-warstwowy spód
– timer
Funkcje:
– przyśpiesza proces gotowania:
– oszczędność czasu gotowania – do 70%
– oszczędność energii – do 50%
– chroni kolory, smaki i zapachy przygotowywanych potraw
– zapewnia zachowanie dużej ilości witamin, wartości odżywczych i smakowych
– ogranicza ilości soli z uwagi na mniejszą ilość wody użytą do gotowania
– ogranicza rozchodzenie się zapachów w trakcie gotowania

Leave a Reply