Trendy wnętrzarskie 2023 – sprawdź, jakie aranżacje są na czasie

Najnowsze trendy we wnętrzach 2023 to głównie stawianie na to, aby być otwartym na rozwiązania zmierzające do poszanowania środowiska naturalnego. Drewno, kamień, materiały typu szkło czy też rattan – to wszystko wpisuje się w trendy wnętrzarskie 2023. Kolorystycznie – tu mamy do czynienia z wieloma zaskoczeniami. Po roku w których dominowały głównie kolory ziemi przyszedł czas na ukłon w kierunku dość mocno energetycznych barw, które wprowadzają niesamowitą energię do wnętrz. Sprawdźmy więc, co jeszcze będzie na topie w nadchodzących miesiącach.

Wnętrzarskie hity 2023 – wszystko, co związane jest z naturą

Zamiłowanie do poszanowania środowiska naturalnego zawładnęło wyobraźnią zarówno światowej sławy projektantów, jak i amatorów dobrego designu. Tego rodzaju tendencja jest widoczna już przez wiele lat i nic nie wskazuje na to, aby w jakikolwiek sposób zainteresowanie nią miało osłabnąć. Z powodzeniem można powiedzieć, że będzie ona nabierała na sile w kolejnych latach wraz z poszanowaniem zrównoważonego rozwoju. Bycie eko zarówno w projektowaniu wnętrz, jak również ich ozdabianiu oznacza stawianie przede wszystkim na naturalne materiały.

W grę wchodzi przede wszystkim szalenie modny w ostatnich latach kamień, taki jak marmur czy też granit. Jest on szczególnie chętnie wykorzystywany w dekoracji łazienek, jak również służy jako materiał do wykonywania blatów roboczych w kuchni. Prezentuje się zarówno elegancko, jak i staje się rozwiązaniem na lata. W blasku reflektorów jest także drewno, które można wykorzystać zarówno jako materiał do budowy domów etc., jak również jako materiał wykończeniowy.

Moc kolorów we wnętrzu – jakie są na topie w 2023 roku?

Kolory we wnętrzu to przede wszystkim stawianie w roku 2023 na zbliżone do natury, wzorem lat ubiegłych. W trendach kolorystycznych we wnętrzach utrzymują się przede wszystkim zielenie, beże, brązy oraz szarości. Tutaj jednak ich rola nie kończy się jedynie do bycia motywem przewodnim. Mamy też do czynienia ze stawaniem się idealnym tłem do nietypowych kontrastów. Do ich wprowadzenia do wnętrz namawiają projektanci. Wśród duetów na które warto stawiać znajduje się np. taki jak niebieski z pomarańczowym. Dobrze prezentuje się także żółty wraz z zielenią czy też czerwień. Ta może wystąpić także solo wprowadzając mnóstwo energii do pomieszczenia. Wykorzystanie jej potencjału jest o tyle dobre, że może on nadać charakteru nawet najbardziej nudnej stylizacji wnętrza.

Leave a Reply