Wyspa kuchenna: jak prawidłowo zamontować okap?

Nowoczesna kuchnia to coraz częściej przestrzeń otwarta na salon, a jej centralnym punktem jest wyspa, która pełni funkcję dodatkowego miejsca roboczego, stołu i strefy gotowania. W ostatnim wypadku warto pomyśleć więc o odpowiednim okapie, bo to od jego pracy zależeć będzie jakość powietrza w pomieszczeniu i komfort naszej pracy.

Franke w swojej ofercie ma cały wachlarz modeli okapów do wyboru, od tradycyjnych, po oryginalne, bardzo nowoczesne. W portfolio marki znajdziemy okapy wyspowe, nablatowe, sufitowe, ścienne, narożne oraz do wbudowania w szafkę i szufladowe.

Okap Downdraft firmy Franke

Samodzielne zamontowanie okapu nablatowego czy sufitowego może wydawać się szczególnie skomplikowane. Jednak z pomocą Eksperta Franke na pewno sobie poradzisz!
Na kanale YouTube „EkspertFranke” dowiesz się jak prawidłowo zamontować okap Downdraft w blacie kuchennej wyspy. Model Franke Downdraft podczas pracy wysuwa się, by oczyścić powietrze, a chowa gdy jest niepotrzebny.

Okap Maris Up&Down firmy Franke

Ekspert Franke prezentuje również montaż okapu Maris UP&DOWN, który umiejscowiony jest w suficie nad wyspą. Rozpoczynając pracę obniża się na czterech metalowych linkach. Gdy skończy swoje zadanie, unosi się z powrotem do sufitu, pozostając subtelnym dodatkiem w kuchni.

Montaż urządzeń pokazano bardzo precyzyjnie, krok po kroku. Zbliżenia na poszczególne czynności pozwalają dokładnie przyjrzeć się pracy Ekspertów Franke, tak by razem z nimi, bez problemu zamontować okap.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia filmów:

Montaż okapu Downdraft:

Montaż okapu Maris UP&DOWN:

Leave a Reply