Zielona dekoracja kuchni – wiosna cały rok

Uspokaja, koi zmęczony wzrok, wprowadza do pomieszczenia niespotykaną świeżość i radość, kojarzącą się z wiosenną aurą. Zielony, bo o nim mowa, coraz częściej staje się głównym bohaterem aranżacji wnętrz.

Zieleń to barwa neutralna i podstawowa, dlatego tak świetnie pasuje do innych kolorów. Skupiając uwagę na dodatkach warto więc postawić na przeciwieństwa. Zielone rolety dobrze współgrają z ciemnobrązowym obramowaniem okien. Przepuszczone przez nie światło daje jasne refleksy, nie wprowadzając do pomieszczenia nadmiernej ilości cieni.

Zielony prezentuje różnorodną paletę barw zarówno z rejestru chłodnych jak i ciepłych odcieni: od jasnego groszku, przez miętę, pistację, seledyn aż po nasycone, głębokie sosnowe lub morskie tony. Dla bardziej odważnych wnętrz, ciekawym pomysłem aranżacyjnym są rolety pełne wiosennych wzorów, roślinnych ornamentów i liściastych motywów – podpowiada Liliana Kiekis-Kozica, ekspert Franc Gardiner. Gdy zielony jest motywem przewodnim aranżacji należy pamiętać, że połączony z fioletem doda nam energii, zestawiony z beżem będzie symbolizował ziemię, a w otoczeniu niebieskiego i żółtego przybliży nas do natury, tworząc wakacyjny klimat.

fot. Franc Gardiner

fot. Franc Gardiner

fot. Franc Gardiner

Leave a Reply