AGD do zabudowy – na jakie piekarniki warto zwrócić uwagę?

Kiedy myślisz o kuchni, pierwszym urządzeniem, które przychodzi Ci do głowy, jest prawdopodobnie piekarnik. Nie jest to wcale najczęściej używany sprzęt kuchenny, a jednak to jakość i poziom zaawansowania tego właśnie sprzętu ma największy wpływ na to, jak postrzegamy komfort przygotowywania domowych posiłków. Jeśli chcesz się dowiedzieć, na jakie piekarniki warto zwrócić uwagę, aby dokonać dobrego zakupu, czytaj dalej. 

Czy piekarnik do zabudowy ma być elektryczny, czy gazowy?

W każdym sklepie, który oferuje AGD do zabudowy piekarniki stanowią znaczną część wystawionej do sprzedaży oferty. Zanim zaczniesz dokładnie analizować specyfikację techniczną każdego z nich, warto podjąć wstępną decyzję odnośnie do rodzaju zasilania. Jeśli w Twoim domu nie ma instalacji gazowej, sytuacja jest oczywista. Jeśli masz do wyboru możliwość skorzystania zarówno z gazu, jak i z prądu, warto przeanalizować zalety i wady każdego rozwiązania.

Piekarniki gazowe z pewnością są tańsze w eksploatacji. Jeśli wiesz, że będziesz dużo potraw przygotowywać w ten sposób, koszt może stanowić silny argument. Jeśli jednak bardziej liczy się dla Ciebie komfort obsługi, korzystanie z zaawansowanych możliwości automatyzacji procesu i bezpieczeństwo, piekarnik elektryczny zostawia swojego gazowego kuzyna daleko w tyle.

Inne urządzenia AGD do zabudowy

Moda na minimalistyczny, skandynawski wystrój kuchni spowodowała, że pokochaliśmy  kuchenne urządzenia AGD do zabudowy. Dzięki temu nasze kuchnie zyskały na estetyce i przejrzystości, choć dla wielu straciły dawny urok i bijące z nich rodzinne ciepło.

Kiedy jednak urządzasz kuchnię i planujesz zabudowę każdego sprzętu AGD, pamiętaj, że nie każde urządzenie można zabudować. Zwróć uwagę na fakt, że urządzenia wolnostojące mają możliwość oddawania nadmiaru ciepła do otaczającej je zewsząd wolnej przestrzeni. Zupełnie inaczej dzieje się, gdy zostaną zabudowane. Dlatego do zabudowy powinny być tylko te urządzenia, które od początku zostały w ten sposób zaprojektowane.

Leave a Reply